Sobota, 2017-07-22

• Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj: Start / O przedszkolu

O przedszkolu

Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach jest przedszkolem gminnym. Organem prowadzącym jest Gmina Wierzchosławice, a nadzorującym jest Kurator Oświaty w Krakowie z Delegaturą w Tarnowie. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 5 lat z wszystkich miejscowości należących do gminy. Placówka dysponuje liczbą 150 miejsc podzielonych na sześć oddziałów. Przedszkole zatrudnia nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami jak również pracowników administracji i obsługi. Przedszkole czynne jest w godz. od 600 do 1630 przez cały rok. Za wyjątkiem miesiaca sierpnia, w którym trwa przerwa wakacyjna.

Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach stara się organizować swoją działalność w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka w kontakcie z rodzicami i środowiskiem społeczno – przyrodniczym.

Pragniemy, aby nasze Przedszkole zapewniało opiekę, wychowanie i uczenie się  w atmosferze akceptacji oraz bezpieczeństwa. Staramy się stworzyć warunki dla wspomagania i ukierunkowywania rozwoju dziecka zgodnie z potencjałem i możliwościami rozwojowymi.

Funkcjonowanie naszego przedszkola wymaga podejmowania wielu różnokierunkowych działań dotyczących zadań organizacyjnych, finansowych, opiekuńczo – dydaktycznych oraz kontaktów i współpracy z rodzicami i środowiskiem.

Praca dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o Podstawę Programową wychowania przedszkolnego przez wybrane programy i opracowywane Plany Pracy. Realizacja programów odbywa się przez organizację codziennych zajęć wychowawczo – dydaktycznych. Szczegółową organizację dnia określa Ramowy Rozkład Dnia.

W przedszkolu organizujemy m.in.:

Konkursy wewnątrz przedszkolne i różnego rodzaju akcje zewnętrzne, imprezy okolicznościowe oraz uroczystości z okazji Dnia Mamy, Taty, Babci, Dziadzia, Dzień Ziemi, Spotkanie z Mikołajem, Wigiia przedszkolna, Dzień Dziecka, pożegnanie starszaków. Różnego rodzaju przedstawienia, teatrzyki, oraz kiermasze świąteczne, jak również wyjazdy do teatru i wycieczki krajoznawcze.

W Przedszkolu działa Rada Rodziców, która wspomaga działania placówki w organizacji różnych uroczystości i imprez dla dzieci.

Koncepcja pracy Przedszkola

2013-11-27

Koncepcja pracy Przedszkola Publicznego w Wierzchosławicach

Podstawa prawna:

• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1270 ze zm.),
  • Konwencja o prawach dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych (Dz. U. z 1991 r. Nr 120 poz. 526 ze zm.).
Czytaj więcej o: Koncepcja pracy Przedszkola