Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Jesteś tutaj: Start / Niezbędnik Rodzica

Niezbędnik Rodzica

W skrócie.... ważne informacje, które mogą okazać się przydatne.

1.   Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach pracuje cały rok.

2.   Dla dzieci, które pierwszy raz będą uczęszczać do przedszkola (zazwyczaj dla 3 - letnich), organizowane są dni adaptacyjne. W pierwszym dniu planowane jest zebranie z rodzicami, natomiast w kolejnych dniach są spotkania wraz z dziecmi.

2.   Zapisy na nowy rok szkolny, rozpoczynają się dla dzieci uczęszczających już do Przedszkola i odbywają się na początku roku kalendarzowego. Rodzice wówczas składają wniosek o kontynuację na kolejny rok szkolny tzw. Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego. Zapisy dla nowych dzieci ogłaszane są w terminie późniejszym. Cała procedura zapisu i wszelkie informacje są dostępne wówczas w zakładce Rekrutacja.

3.   W okresie wakacji Przedszkole pełni dyżur w jednym miesiącu. Na czas dyżuru wakacyjnego, zapisy są po ogłoszeniu informacji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Przedszkola.

4.    Zebranie organizacyjne z rodzicami odbywa się zazwyczaj na początku roku szkolnego po uprzedniej informacji co do dnia i godziny planowanego spotkania.

5.   Rodzic może skorzystać z wybranej formy płatności, tj. w kasie przedszkola, dokonywanej w wyznaczonym dniu każdego miesiąca (terminy podane są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Przedszkola) lub przelewem na konto bankowe. Należy w tym celu wypełnić deklarację dokonywania wpłat, którenależy uiścić do 15 - tego każdego miesiąca na podane konto bankowe.

Zachęcamy rodziców do częstego sprawdzania tablicy ogłoszeń w Przedszkolu lub naszej strony internetowej. Co najmniej raz w tygodniu sprawdzenie zamieszczonych informacji pozwoli mieć pewność, że ważne i istotne informacje nie zostaną pominięte.