Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2018-08-17

Imieniny: Anity, Elizy

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 255154
  • Do końca roku: 136 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj: Start / Niezbędnik Rodzica

Niezbędnik Rodzica

Przedstawiamy Państwu ważne informacje, które mogą okazać się przydatne. 

1.   Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach pracuje cały rok. W okresie wakacji Przedszkole pełni dyżur w jednym miesiącu i zazwyczaj jest to miesiąc lipiec. Na czas dyżuru rodzic podpisuje odrębną Umowę o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego. Obowiązuje wcześniejszy zapis na dyżur wakacyjny, który można dokonać w terminie podanym na tablicy ogłoszeń (kwiecień-maj).

2.   Rodzice zawierają z Przedszkolem Umowę o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na okres od 1 września do 30 czerwca lub krótszy na dany rok szkolny. Czyli na każdy rok szkolny nową umowę.

3.   Zapisy na nowy rok szkolny dla dzieci uczęszczających kolejny rok do przedszkola ( nie pierwszy raz ) odbywają się na początku roku kalendarzowego i rodzice wówczas składają wniosek o kontynuację na kolejny rok szkolny tzw.  Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego.

4.    Zebranie organizacyjne z rodzicami odbywa się zazwyczaj na początku roku szkolnego po uprzedniej informacji co do dnia i godziny planowanego spotkania.

5.   Dla dzieci, którzy pierwszy raz będą uczęszczać do przedszkola (dzieci 3 –letnie) organizowane są dni adaptacyjne. W pierwszym dniu zazwyczaj planowane jest zebranie z rodzicami, natomiast w kolejnych dwóch dniach są to spotkania wraz z dziećmi.

 

Zachęcamy rodziców do częstego sprawdzania tablicy ogłoszeń w Przedszkolu lub naszej strony internetowej. Co najmniej raz w tygodniu sprawdzenie zamieszczonych informacji pozwoli mieć pewność, że ważne i istotne informacje nie zostaną pominięte.