Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach

Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

W skrócie.... ważne informacje, które mogą okazać się przydatne.

1.   Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach pracuje cały rok.

2.   Dla dzieci, które pierwszy raz będą uczęszczać do przedszkola (zazwyczaj dla 3 - letnich), organizowane są dni adaptacyjne. W pierwszym dniu planowane jest zebranie z rodzicami, natomiast w kolejnych dniach są spotkania wraz z dziecmi.

2.   Zapisy na nowy rok szkolny, rozpoczynają się dla dzieci uczęszczających już do Przedszkola i odbywają się na początku roku kalendarzowego. Rodzice wówczas składają wniosek o kontynuację na kolejny rok szkolny tzw. Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego. Zapisy dla nowych dzieci ogłaszane są w terminie późniejszym. Cała procedura zapisu i wszelkie informacje są dostępne wówczas w zakładce Rekrutacja.

3.   W okresie wakacji Przedszkole pełni dyżur w jednym miesiącu. Na czas dyżuru wakacyjnego, zapisy są po ogłoszeniu informacji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Przedszkola.

4.    Zebranie organizacyjne z rodzicami odbywa się zazwyczaj na początku roku szkolnego po uprzedniej informacji co do dnia i godziny planowanego spotkania.

Zachęcamy rodziców do częstego sprawdzania tablicy ogłoszeń w Przedszkolu i na grupach poszczególnych oddziałów (messenger, grupa na facebook-u). Co najmniej raz w tygodniu sprawdzenie zamieszczonych informacji pozwoli mieć pewność, że ważne i istotne informacje nie zostaną pominięte.