Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2019-06-16

Imieniny: Aliny, Anety

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 304340
  • Do końca roku: 198 dni
  • Do wakacji: 5 dni

Uroczystości wspólne

Artykuły

Koncert

2019-06-08
Powiększ zdjęcie

W ubiegły wtorek Przedszkolaki uczestniczyły we wspaniałym koncercie, na którym zaprezentowali swe umiejętności pianiści: Alan i Zosia.

Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: Koncert

Spotkanie z piłkarzami

2019-05-18
Powiększ zdjęcie

 Z Przedszkolakami spotkali się piłkarze Niecieczy: Michał Skóraś, Dawid Kalisz, Dariusz Pawłowski wraz z trenerem grup młodzieżowych Markiem Kowalikiem. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Magdaleny Szybilskiej impreza odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach.

Zawodnicy opowiedzieli o początkach swojej przygody z piłką, odpowiadali również na pytania przedszkolaków. Zaprezentowali również swoje umiejętności, przeprowadzili też krótkie zajęcia. 

Na spotkaniu byli także obecni, wójt gminy Andrzej Mróz i prezes Stowarzyszenia "Akademia piłkarska - Wierzchosławice" Maciej LIs.

Czytaj więcej o: Spotkanie z piłkarzami

Spotkanie z autorką Urszulą Gawron

2019-05-18
Powiększ zdjęcie

W naszym Przedszkolu gościliśmy autorkę książek dla dzieci. Pani Urszula opowiedziała jak powstaje książka, jak się robi ilustracje, dzieci mogły zobaczyć i dotknąć różnych narzędzi do tego potrzebnych. Na koniec chętni, mogli zakupić książeczkę z dedykacją AUtorki

Czytaj więcej o: Spotkanie z autorką Urszulą Gawron

Spotkanie z żołnierzem

2019-05-12
Powiększ zdjęcie

Dzień w którym Przedszkolaki obchodziły Święto Flagi, był w tym roku bardzo wyjątkowy. Nasze przedszkole odwiedził por. Paweł Badoń, żołnierz Wojska Polskiego. Dzieci miały możliwość poznać zawód żołnierza, jak wygląda mundur i co składa się na wyposażenie żołnierza. Dowiedziały się, że żołnierz musi być zdrowy, silny, wysportowany i zdyscyplinowany. Przedszkolaki egzamin z pompek zdały na 5+ ;)

Czytaj więcej o: Spotkanie z żołnierzem

Spotkanie z pisarką

2019-04-28
Powiększ zdjęcie

Cztery grupy spotkały się z pisarką Anną Kościółek. Pani Ania rozpoczęłą swoją przygodę pisarską od trylogii dla dorosłych, piękna, wartościowa powieść. (Cień pod Lupanem, Tchnienie Ruppali i Potęga Nemregu). Kolejnym krokiem jest twórczość dla dzieci, która właśnie powstaje, zainspirowana ważnymi pytaniami 5-letniego syna Szymona. JUż nie możemy się doczekać kiedy będzie gotowa, szczególnie, że wysłuchaliśmy pięknego fragmentu :)

Czytaj więcej o: Spotkanie z pisarką